Osiągnięcia i sukcesy uczniów

SUKCESY UCZNIÓW W ROKU SZKOLNY 2021-2022


Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce (roczniki 2009- 2011)-7.06.2022

We wtorek 7 czerwca na stadionie w Zwierzyńcu miał miejsce finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce (roczniki 2009- 2011) . Naszą szkołę reprezentowali Paweł Stalończyk z klasy  7A w biegu na 60 m i Oliwier Szuberla z klasy 4 A w biegu na 600 m.
Paweł, po zaciętej walce zajął 2 miejsce !!!
Oliwier w swoim biegu był 12.
Chłopcy spisali się wspaniale. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce (roczniki 2009- 2011)2_01.jpg Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce (roczniki 2009- 2011)2_02.jpg Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce (roczniki 2009- 2011)2_03.jpg

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce - półfinał wojewódzki

W dniu 03 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Zwierzyńcu, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Wszyscy uczestnicy spisali się bardzo dobrze - zbierali punktu za swoje starty. Zwłaszcza dziewczęta rozwiązały worek z medalami. Zaczęła Klaudia Kraszewska - 3 miejsce w rzucie oszczepem. Potem - Wiktoria Żak - 3 miejsce w biegu przez płotki. Zuzia Baczyńska Była 3 w biegu na 100 m. Skok w dal też był szczęśliwy dla naszych zawodniczek - Zuzia Baczyńska była 1 a Oliwka Topczewska "wskoczyła" na 3 miejsce. W rzucie dyskiem też dwa medale - srebro - Ola Giba, a brąz - Ola Kryńska. I na zakończenie, występująca po raz pierwszy od wielu lat - sztafeta w składzie : Maika Dudzińska, Wanessa Grzybowska, Oliwka Topczewska i Zuzia Baczyńska zdobyły srebro (2 miejsce). Ponadto w grupach finałowych znaleźli się - Damian Wasilewski (skok w dal i 7 miejsce w biegu na 100 m), Karol Rafałowicz ( rzut dyskiem), Patrycja Wasilewska i Dominika Piotrowska (w rzucie dyskiem), Ola Giba ( oszczep).
Drużynowo dziewczęta wywalczyły 3 miejsce!!!!
Piątek 03 czerwca był bardzo udany naszym lekkoatletkom i lekkoatletom.

GRATULACJE !!!

Zdjęcia z zawodów


Finał Wojewódzki w Piłce Ręcznej dziewcząt
Piątek 13 maja nie był dniem pechowym piłkarkom ręcznym z naszej szkoły. W pięknym stylu zostały brązowymi medalistkami Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. W finale oprócz drużyny z naszej szkoły udział wzięły zespoły: SP 50 Białystok, SP Dąbrowa Białostocka oraz SP Turośń Kościelna. Najlepszą zawodniczką w naszej drużynie została Amelia Kocół, ale wielkie brawa należą całemu zespołowi : bramkarki – Klaudia Kraszewska i Aleksandra Kryńska, zawodniczki z pola – Baczyńska Zuzanna, Dudzińska Marika, Giba Aleksandra, Grzybowska Wanessa, Szyłkowska Hanna, Świerbutowska Oliwia, Topczewska Oliwia, Wasilewska Patrycja i Żak Wiktoria ( wszystkie z klasy 8A) oraz Natalia Doroszko ( klasa 7A).

GRATULACJE DZIEWCZĘTA !!!

Finał Wojewódzki w Piłce Ręcznej dziewcząt-2022_01.jpg Finał Wojewódzki w Piłce Ręcznej dziewcząt-2022_02.jpg Finał Wojewódzki w Piłce Ręcznej dziewcząt-2022_03.jpg Finał Wojewódzki w Piłce Ręcznej dziewcząt-2022_03.jpg

10 maja grupa dziewcząt brała udział w zawodach lekkoatletycznych - czwórbój. Trzeba się tu wykazać różnymi umiejętnościami gdyż każda z uczestniczek bierze udział w czterech konkurencjach - rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60 metrów i bieg długi 600 metrów. Nasze dziewczęta spisały się doskonale, zajmując czwarte miejsce !!! (na 16 startujących szkół). Ponadto Hania Nieroda uzyskała drugi wynik zawodów w rzucie piłeczką palantową !
Nasza reprezentacja to: Ania Stalończyk, Sara Suchowierska, Gabrysia Barszczewska, Nikola Iwanow, Hania Nieroda oraz Pola Auchimiuk.

czwórbój  01.jpg czwórbój 02.jpg czwórbój 03.jpg czwórbój 04.jpg czwórbój 05.jpg

W dniach 4 - 6 marzec 2022 w Nowej Karczmie woj. pomorskie miała miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2022 w piłce ręcznej. Z naszej szkoły zostały powołane: Aleksandra Giba i Oliwia Topczewska z klasy 8A.


Uczennica klasy 8A - Patrycja Wasilewska została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Do konkursu przygotowywała ją p. Marlena Leszko


Štastný Simeon, klasa 5a
Finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 SP, drugie miejsce w województwie podlaskim w III edycji  trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik 2021/22


7 miejsce w tenisie stołowym w Igrzyskach Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku – 27.10.21
Zawodnicy: Michał Rutkowski, Damian Wasilewski, Mateusz Jabłoński, Bartek Borsuk.


3 miejsce w tenisie stołowym w Igrzyskach Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku – 22.10.21
Zawodnicy: Maciej Piećko 7d, Dawid Zielenkiewicz 7d, Antoni Rzemieniecki 5a.


Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w piłce nożnej chłopców, klas IV-VI.
Zawody odbyły się w miesiącach wrzesień-październik. Dwie pierwsze rundy eliminacji zostały rozegrane w naszej szkole, natomiast turniej finałowy w Technikum Budowlanym. Uczniowie SP 8 zdobyli brązowy medal.
Zawodnicy: Paweł Hus, Mateusz Jaroszewicz, Gabriel Krysiewicz, Grzegorz Osipiuk, Dawid Pasiuk. Maciej Piećko, Dawid Poszwa, Antoni Rzemieniecki, Radosław Śliżewski, Krystian Szymborski, Krystian Starczyk, Kamil Żadziłko.


I miejsce w województwie w piłce ręcznej kl.IVa  Szczypiorniak na Orliku, Suchowola-16.09.2021
Zawodnicy; Nosarowski Szymon,Osipiuk Grzegorz, Żadziłko Kamil, Rzemieniecki Antonu, Kraszewski Bartosz, Kozlowski Olaf, Maksymowski Tomasz, Pasiuk Dawid.


V-miejsce w Polsce, Szczypiorniak na Orlikach, Kielce 1-3.10.2021
kl.Va zawodnicy: Nosarowski Szymon,Osipiuk Grzegorz, Żadziłko Kamil, Rzemieniecki Antonu, Kraszewski Bartosz, Kozlowski Olaf, Maksymowski Tomasz, Pasiuk Dawid.


IV-miejsce w XVI Memoriale Piotra Dobrzyńskiego w piłce ręcznej, Ostrołęka 17-19.09.2021
kl.VIIa zawodnicy: Bochenek Jan, Jakim Kacper Wożniak Aleksander,Topczewski Marcel, Omiljańczyk Kamil, Kuczyński Mateusz, Józwik Mateusz, Onopiuk Kacper.


I-miejsce I Memoriał Urszuli Ojrzyńskiej w piłce ręcznej chłopców w Ruścu 22.01.2022 kl.VII-VII
Zawodnicy: Jakim Kacper Wożniak Aleksander,Bartosz Borsuk, Topczewski Marcel, Omiljańczyk Kamil, Kuczyński Mateusz, Józwik Mateusz, Onopiuk Kacper.


4-6.03.2022 Sierpc Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2022
Zawodnicy powołani z naszej szkoły: Wożniak Aleksander,Borsuk Bartosz.


Marcelina Łacińska, klasa 7a
III m-ce w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Powietrzu (solo)
I m-ce w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Powietrzu (grupowo)


Sztafetowe Biegi Przełajowe miały miejsce 07.10.2021 r w lesie na Pietraszach
- VI miejsce drużyny dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w skład drużyny dziewcząt weszły: Baczyńska Zuzanna, Dudzińska Marika, Świerbutowska Oliwia - klasa 8A; Citko Magdalena, Doroszko Natalia, Nieroda Oliwia, Stalończyk Anna - klasa7A; Barszczewska Weronika klasa 7B)

Opiekun Jolanta E. Suchaczewska


1 października 2021 na terenie Lasu Pietrasze odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Startowali chłopcy i dziewczęta z klas 4-8. Nasi uczniowie walczyli bardzo dzielnie i uzyskali bardzo dobre wyniki. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się: Czaban Julia z klasy 4b. Barszczewska Gabriela z klasy 5b, Szuberla Oliwier z klasy 4a, Baczyńska Zuzanna z klasy 8a.
W Igrzyskach Dzieci (klasy 4-6) drużynowo dziewczęta zajęły 8 miejsce a chłopcy 14. W Igrzyskach
Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8) drużynowo dziewczęta były 4 a chłopcy uplasowali się na miejscu 16.

Dziewczęta przygotowywała Jolanta E. Suchaczewska, chłopców - Małgorzata Boruch


Uczennica z klasy 8a Oliwia Świerbutowska oprócz piłki ręcznej w szkole, trenuje kanadyjkarstwo w klubie Cresovia. Choć trenuje dopiero od roku, już zaczyna odnosić sukcesy na arenie krajowej. Najczęściej startuje na dystansie 2 kilometrów. Ostatnie sukcesy to:
2 miejsce w Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Sztumie (6,4 km) – 12.09.21
2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Warszawie w dwójkach (2 km) – 18.09.21
3 miejscew Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Warszawie w jedynkach (2 km) – 18.09.21

Życzymy dalszych sukcesów.

świerbutowska1.jpg świerbutowska2.jpg świerbutowska3.jpg

Międzynarodowy Festiwal Tańca w Powietrzu

Uczennica naszej szkoły z klasy 7d, Aleksandra Bukowska, w dniach 18-19 września w Poznaniu na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Powietrzu zdobyła 1 miejsce w występach solo aerial silks oraz 3 miejsce w duecie w występach aerial hoop.

Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!!

Filmik z występu

bukowska1.jpg bukowska2.jpeg bukowska4.jpg

bukowska5.jpg


I miejsce w Wojewódzkich Zawodach Sportowych

Chłopcy z klasy VA wygrali Wojewódzkie Zawody w Piłce Ręcznej na Orliku  jednocześnie  awansowali do rozgrywek ogólnopolskich, które odbędą się  01-03.10.2021r. w Kielcach.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

IMG_0009.jpg IMG_0011.jpg IMG_0012.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   SUKCESY UCZNIÓW W ROKU SZKOLNY 2020-2021

Piłka ręczna na Orlikach

16 czerwca odbyły się eliminacje w zawodach „Piłka ręczna na Orliku”. Drużyna chłopców z klasy 4A zdobyła 1 miejsce i awansowała do rozgrywek wojewódzkich. Szymon Nosarowski , bramkarz, Został uznany najlepszym graczem turnieju.
Dziewczęta też dały z siebie wszystko i na boisku pokazały ducha walki. Obie drużyny udowodniły, że kochają piłkę ręczną.

GRATULUJEMY!!!


 Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

16 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Zwierzyńcu odbyły się wojewódzkie zawody lekkoatletyczne. Naszą Szkołę reprezentowała grupa dziewcząt z klas 7-8. Mimo bardzo okrojonego składu dziewczęta drużynowo zajęły bardzo wysokie 11 miejsce.

Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęły:
Baczyńska Zuzanna 7A – 3 miejsce w skoku w dal i 4 miejsce w biegu na 100 m
Prus Natalia 8a – 4 miejsce w skoku w dal i 8 w biegu na 100 m
Szyłkowska Natalia 7A – 10 miejsce w biegu na 300 m
Zajko Zuzanna – 8 miejsce w pchnięciu kulą i 12 w rzucie dyskiem
Tuż za punktującą dziesiątką znalazły się dziewczęta – Marika Dudzińska i Oliwia Świerbutowska w biegu na 300m oraz Aleksandra Giba w kuli i dysku. Wszystkie z klasy 7A.

GRATULUJEMY!


Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej

10 czerwca odbyły się rozgrywki piłki ręcznej klas 6 i 7. Zawodniczki i zawodnicy spisali się bardzo dobrze zajmując II miejsce.

GRATULUJEMY!


Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe - etap wojewódzki

Duży sukces odniosła uczennica klasy 8A - Anna Walendykiewicz. Została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Biologii. Gratulujemy i życzymy sukcesów w szkole średniej!


Konkurs Piosenki Rosyjskiej

12.11.2020 w Niepublicznej Szkole Podstawowej św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku odbył się Miejski Konkurs Piosenki Rosyjskiej, w którym brał udział uczeń naszej szkoły  Paweł Szuchalski z kl 6a śpiewając piosenkę "Крылатые качели". Paweł zajął 2 miejsce.

Gratulujemy!


Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe - etap szkolny

Zakończył się etap szkolny Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Do etapu rejonowego z naszej szkoły zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1. Język rosyjski :
    - Haidenka Mikalai kl. 7c
    - Rudzetski Raman kl. 7c
2. Język angielski :
    - Wasilewska Patrycja kl. 7a
3. Matematyka:
    - Chańko Gabriela kl. 8b
    - Fiedoruk Sebastian kl. 8a
    - Krzywosz Wojciech kl. 8a
    - Prus Gabriela kl. 8a
    - Starczyk Hubert kl. 8a
4. Biologia
    - Walendykiewicz Anna kl. 8a

Gratulujemy i życzymy powodzenia !


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Olimpijskiego WKF

Wojciech Kucharczyk z kl. 8b uczestniczył w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Olimpijskiego WKF strefy wschodniej i zajął II miejsce w kategorii Kata. Wojtek trenuje karate w Klubie Sportowym Shogun i na pewno to nie jest jego ostatnie zwycięstwo.

GRATULUJEMY!


Sztafetowe Biegi Przełajowe

Dnia 12 października 2020 roku w Lesie Pietrasze odbyły się zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W grupie młodszej – Igrzyska Dzieci, dziewczęta w składzie: Stalończyk Anna, Citko Magdalena, Tichenko Ksenia, Suchowierska Sara, Barszczewska Gabriela i Iwanow Nikola zajęły V miejsce. Reprezentację chłopców stanowili: Paweł Hus, Kacper Onopiuk, Wojciech Grygorczuk, Paweł Stalończyk, Krystian Starczyk i Wiktor Jocz. Chłopcy zajęli IV miejsce. Obie grupy awansowały do finału wojewódzkiego.
W grupie starszej – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – zespoły dziewcząt i chłopców uplasowały się na XI miejscu.


Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców

Chłopcy z klas 4-6 wzięli udział w meczach eliminacyjnych piłki nożnej w ramach Igrzysk Dzieci. Zawodnicy zmierzyli się z zespołami ze szkół – SP 4, SSP 1, SP 50 i SP 34. Wszystkie spotkania zakończyły się zwycięstwami naszej drużyny. Nasi uczniowie przeszli do następnej tury rozgrywek.


Drużynowe Biegi Przełajowe

2 października w lesie na Pietraszach zostały rozegrane Igrzyska Dzieci (klasy 4-6) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8) w Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasi uczniowie jak zwykle zaprezentowali się bardzo dobrze. W grupie młodszej dziewczęta zajęły drużynowo V miejsce a Barszczewska Gabriela i Iwanow Nikola zajmując miejsca odpowiednio 4 i 9 awansowały do finału wojewódzkiego. Chłopcy zajęli drużynowo VII miejsce a w finale wojewódzkim będzie nas reprezentował Wiktor Jocz ( 4 miejsce). W grupie starszej do finału wojewódzkiego awansował Damian Wasilewski z miejsca 9.

Gratulujemy!

Szkoła Podstawowa nr 8
im. Świętego Kazimierza Królewicza
w Białymstoku

Powrót na początek strony