Laboratoria Przyszłości

Zjawisko konwekcji

Dnia 13.01.2023 r. uczennice kl. 8, samodzielnie wykonały model papierowej spirali, za pomocą której pokazały zjawisko konwekcji. Inna grupa eksperymentowała ze zjawiskiem konwekcji konstruując model komory z dwoma kominami. Uczniowie sprawdzali np. czy liczba świeczek w układzie wpływa na prędkość przemieszczania się dymu. Zastanawialiśmy się także, jak działa prosty silnik prądu stałego skonstruowany przez uczniów.

Papierowa spirala_ 01.jpg Papierowa spirala_ 02.jpg Papierowa spirala_ 05.jpg Papierowa spirala_ 06.jpg Papierowa spirala_ 07.jpg Papierowa spirala_ 08.jpg Papierowa spirala_ 09.jpg

Okulary VR

Okulary VR gotowe do użytku! Wspólnymi siłami, przy pomocy uczniów kl.7a oraz Mateusza Czapko uruchomiliśmy okulary VR. Było przy tym dużo hałasu ale i radości. Uczniowie mogli oglądać planety US, eksplodujący wulkan oraz ludzkie narządy. Na koniec, największą atrakcją był rajd wewnątrz żyły, gdzie można było obserwować np. krwinki czerwone.

Okulary VR_ 01.jpg Okulary VR_ 02.jpg Okulary VR_ 03.jpg Okulary VR_ 04.jpg Okulary VR_ 05.jpg

Turbina wiatrowa

25.11, podczas zajęć koła fizycznego, uczniowie zmontowali turbinę wiatrową za pomocą, której można było naładować akumulatorek. Następnie skonstruowali pojazd elektryczny zasilany tą energią. Początkowo pojazd nie chciał ruszyć z miejsca, ale nasi uczniowie są bardzo kreatywni i udało się! Brawo Marcelina i Mateusz!

Turbina wiatrowa_ 01.jpg Turbina wiatrowa_ 02.jpg Turbina wiatrowa_ 03.jpg Turbina wiatrowa_ 06.jpg Turbina wiatrowa_ 05.jpg Turbina wiatrowa_ 04.jpg

"Z fizyką za pan brat"

"Balon pod presją" - taki temat realizowali na zajęciach pozalekcyjnych z fizyki uczniowie klasy 8d. Sprawdzali m.in jak zachowuje się balon zamknięty w pojemniku podczas wpompowywania powietrza oraz wypompowywania. Eksperymentowali także z pianką do układania włosów oraz piankami marschmallows, siłowali się, próbując rozdzielić półkule magdeburskie. Na zajęciach wykorzystujemy sprzęt zakupiony w ramach #LaboratoriaPrzyszłości, @LaboratoriaPrzyszłości.

Z fizyką za pan brat  2022_ 08.jpg Z fizyką za pan brat  2022_ 13.jpg Z fizyką za pan brat  2022_ 05.jpg Z fizyką za pan brat  2022_ 09.jpg
Z fizyką za pan brat  2022_ 07.jpg Z fizyką za pan brat  2022_ 05.jpg Z fizyką za pan brat  2022_ 05.jpg Z fizyką za pan brat  2022_ 10.jpg