Klasy I-III

Film- Kliknij aby wyruszyć na krótki spacer po szkole

Z pewnością chcieliby Państwo zapewnić swojemu dziecku właściwy poziom nauczania oraz możliwość rozwijania zainteresowań, w miłej, bezpiecznej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanej i odpowiedzialnej kadry pedagogicznej.

DRODZY RODZICE
Nasza Szkoła jest miejscem, które w pełni zaspokoi Państwa oczekiwania.
Miła atmosfera i bezpieczeństwo.

Zapraszamy do naszej kameralnej Szkoły, gdzie panuje bardzo przyjazna i rodzinna atmosfera, dzięki, której każde z dzieci czuje się zauważone i docenione.
Jesteśmy Szkołą dbająca o potrzeby uczniów i ich rodziców.
Oferujemy naukę w salach lekcyjnych wyposażonych w tablice interaktywne i pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku uczniów i specyfiki przedmiotu.

Szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo uczniów: system telewizji przemysłowej, optymalne warunki nauki w klasach 25 osobowych.

Dysponujemy dwiema pracowniami komputerowymi, nowoczesną halą sportową z kompleksem wielofunkcyjnych boisk sportowych. Od klasy IV nasi uczniowie mają możliwość uczęszczania do klasy sportowej o profilu piłki ręcznej.

Dobrą szkołę tworzą dobrzy nauczyciele
Nasza kadra to świetnie wykształceni nauczyciele z doświadczeniem i pasją – otwarci na potrzeby każdego dziecka, z zaangażowaniem wykorzystujący w swojej pracy aktywizujące metody nauczania tak, by uczeń chciał zdobywać wiedzę.

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna
Uczniowie z trudnościami otoczeni są tu szczególną troską i znajdują adekwatną pomoc. Pozostają pod opieką szkolnego pedagoga,biorąc udział w dodatkowych zajęciach prowadzonych zgodnie z zaleceniami poradni psychologiczno-pedagogicznych. Organizujemy pomoc dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej (dożywianie, wyprawki oraz stypendia).

Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych
Poza realizacją obowiązujących programów nauczania oferujemy różnorodne zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci mogą rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania oraz przygotowywać się do udziału w szkolnych i międzyszkolnych konkursach o wybranej tematyce.

- udział w konkursach literackich, plastycznych, recytatorskich, czytelniczych (I miejsce w Polsce w konkursie Wielka Liga Czytelników 2019);
- koła: językowe, matematyczne, artystyczne, plastyczne, szachowe, Miłośników Biblioteki, Caritas, sportowe, przyrodnicze, informatyczne;
- nauka języka angielskiego i języka francuskiego przy współpracy szkoły językowej Empik;
- zajęcia z robotyki;
Uczniowie biorą udział w akcjach promujących zdrowy styl życia „Śniadanie daje moc” oraz programach profilaktycznych: „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, „Nie pal przy mnie, proszę”, „Lekki tornister”.

Świetlica od 7.00 do 17.00
Mocną stroną naszej Szkoły jest opieka w świetlicy w godzinach dostosowanych do potrzeb uczniów i ich rodziców. Nasza świetlica jest bardzo dobrze wyposażona w najnowsze gry, zabawki i sprzęt multimedialny.
W ramach zajęć  świetlicy dzieci również odrabiają lekcje i chodzą z nauczycielami na obiad.

Stołówka szkolna
W Szkole funkcjonuje stołówka, która przygotowuje pełnowartościowe, zbilansowane i smaczne posiłki.

Biblioteka
Biblioteka szkolna posiada bogaty księgozbiór i mulimedialne centrum informacji.

Tradycja
Tradycje są dla nas bardzo ważne. Nie tylko 70 letnia historia Szkoły, osoba Świętego Kazimierza Królewicza – naszego patrona i patriotyzm, ale również polskie zwyczaje świąteczne i dni rodziny – to wydarzenia na stałe wpisane w plan pracy naszej Szkoły. Organizujemy ciekawe imprezy i uroczystości (również z udziałem Rodziców) np. Ślubowanie klas I, wigilie klasowe, Dzień Otwarty Szkoły, Dzień rodziny – Piknik na Jesiennej, Dzień Teatru, olimpijki i liczne konkursy.

Lato w szkole, Zima w szkole
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców zapewniamy opiekę nad uczniami w czasie ferii zimowych i wakacji w ramach „Półkolonii Ósemki”.

Udział w życiu kulturalnym
Oferujemy wspólne wyjścia na ciekawe filmy, spektakle teatralne, operowe i muzyczne. Bierzemy udział w spotkaniach z pisarzami, zajęciach w Operze i Filharmonii Podlaskiej, zajęciach plastycznych w Galerii Slendzińskich, zajęciach interaktywnych w muzeach. Nasi uczniowie są laureatami i zwycięzcami z wielu dziedzinach nauki i sztuki.