Film- Kliknij aby wyruszyć na krótki spacer po szkole

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE
Zapraszamy do naszej kameralnej Szkoły, gdzie panuje bardzo przyjazna i rodzinna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się zauważone i docenione.
Jesteśmy Szkołą dbająca o potrzeby uczniów i ich rodziców.
Oferujemy naukę w salach lekcyjnych wyposażonych w tablice interaktywne, monitory multimedialne i pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku uczniów i specyfiki przedmiotu.

Szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo uczniów: system telewizji przemysłowej, optymalne warunki nauki w klasach 25 osobowych.

Dysponujemy dwiema pracowniami komputerowymi, nowoczesną halą sportową                               z kompleksem wielofunkcyjnych boisk sportowych. Od klasy IV nasi uczniowie mają możliwość uczęszczania do klasy sportowej o profilu piłki ręcznej.

Dobrą szkołę tworzą dobrzy nauczyciele
Nasza kadra to świetnie wykształceni nauczyciele z doświadczeniem i pasją – otwarci na potrzeby każdego dziecka, z zaangażowaniem wykorzystujący w swojej pracy aktywizujące metody nauczania tak, by uczeń chciał zdobywać wiedzę.

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna
Uczniowie z trudnościami otoczeni są tu szczególną troską i znajdują adekwatną pomoc. Pozostają pod opieką szkolnego pedagoga, pedagoga specjalnego i psychologa, biorąc udział w dodatkowych zajęciach prowadzonych zgodnie z zaleceniami poradni psychologiczno-pedagogicznych. Organizujemy pomoc dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej (dożywianie, wyprawki oraz stypendia).

Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych
Poza realizacją obowiązujących programów nauczania oferujemy różnorodne zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci mogą rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania oraz przygotowywać się do udziału w szkolnych i międzyszkolnych konkursach o wybranej tematyce.
- udział w konkursach literackich, plastycznych, recytatorskich, czytelniczych;
- koła: językowe, matematyczne, artystyczne, plastyczne, Caritas, sportowe, przyrodnicze, informatyczne;
- nauka języka angielskiego  przy współpracy szkoły językowej ProfiLingua;
- zajęcia z robotyki;
Uczniowie biorą udział w akcjach promujących zdrowy styl życia „Śniadanie daje moc” oraz programach profilaktycznych: „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, „Nie pal przy mnie, proszę”, „Lekki tornister”.

Świetlica od 7.00 do 17.00
Mocną stroną naszej Szkoły jest opieka w świetlicy w godzinach dostosowanych do potrzeb uczniów i ich rodziców. Nasza świetlica jest bardzo dobrze wyposażona w najnowsze gry, zabawki i sprzęt multimedialny.
W ramach zajęć  świetlicy dzieci również odrabiają lekcje i chodzą z nauczycielami na obiad.

Stołówka szkolna
W Szkole funkcjonuje stołówka, która przygotowuje pełnowartościowe, zbilansowane i smaczne posiłki.

Biblioteka
Biblioteka szkolna posiada bogaty księgozbiór dostosowany do poszczególnych grup wiekowych uczęszczających do SP 8.

Tradycja
Tradycje są dla nas bardzo ważne. Nie tylko 75 letnia historia Szkoły, osoba Świętego Kazimierza Królewicza – naszego patrona i patriotyzm, ale również polskie zwyczaje świąteczne i dni rodziny – to wydarzenia na stałe wpisane w plan pracy naszej Szkoły. Organizujemy ciekawe imprezy i uroczystości (również z udziałem Rodziców) np. Ślubowanie klas I, wigilie klasowe, Dzień Otwarty Szkoły, Dzień rodziny – Piknik na Jesiennej, Dzień Teatru, olimpijki i liczne konkursy.

Udział w życiu kulturalnym
Oferujemy wspólne wyjścia na ciekawe filmy, spektakle teatralne, operowe i muzyczne. Bierzemy udział w spotkaniach z pisarzami, zajęciach w Operze i Filharmonii Podlaskiej, zajęciach plastycznych w Galerii Slendzińskich, zajęciach interaktywnych w muzeach.            Nasi uczniowie są laureatami i zwycięzcami z wielu dziedzinach nauki i sztuki.