Wizyta pierwszoklasistów w Białostockim Teatrze Lalek

16 listopada uczniowie klas pierwszych przeżyli niesamowitą teatralną przygodę. Odwiedziliśmy Białostocki Teatr Lalek i obejrzeliśmy spektakl pt. „Baśń o Rycerzu bez konia”. Morał bajki zapamiętamy na zawsze – siła marzeń i przyjaźni zdolne są pokonać wszelkie trudności. Podczas zajęć warsztatowych pierwszaki przyjrzały się teatrowi od kuchni. Spotkały się z aktorami oraz poznały innych pracowników. Nie zabrakło wizyt w inspirujących pracowniach, w których lalki się projektuje, wyposaża w odpowiednie mechanizmy umożliwiające poruszanie, szyje kostiumy itp. Na koniec zobaczyliśmy bajeczne rekwizyty, fragmenty dekoracji i przeróżne rodzaje teatralnych kukiełek. Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci. Już marzymy o kolejnym przedstawieniu!