Teatrzyk Kamishibai

Kamishibai to najlepszy sposób na promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku to atrakcyjna metoda dzięki której kształtujemy kulturę czytelniczą. To także zabawa, edukacja i twórcze działania.

Kamishibai to teatrzyk obrazkowy ukryty w "drewnianej skrzynce".  Zamknięta przypomina trochę walizkę. Lecz wkrótce po otworzeniu jej tajemniczych drzwiczek cała gromadka dzieci zamiera jak zahipnotyzowana. Kamishibai służy do prezentowania widzom ilustracji, które tworzą fabułę. Na odwrocie każdej ilustracji znajduje się fragment tekstu czytanego głośno przez narratora. Dzieci oglądają piękne ilustracje zmieniające się jak slajdy. Z dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiono baśnie, legendy, opowieści terapeutyczne  oraz o  tematyce ekologicznej. Fabuła opowiedziana za pomocą teatrzyku Kamishibai jest atrakcyjna w odbiorze, szczególnie dzieciom przedszkolnym oraz uczniom klas młodszych.