Światowy Dzień Autyzmu

Światowy Dzień Autyzmu przybliża nam zagadnienie autyzmu, daje nam znakomity pretekst do tego, aby zgłębić temat lub zapoznać się z nim.
W naszej szkole również obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Celem tego wyjątkowego dnia jest uwrażliwienie szczególnie młodych ludzi na to, że „inny” nie znaczy gorszy, uświadamianie, czym jest autyzm, co oznacza, jak tworzyć pozytywne relacje ze wszystkimi, jak akceptować „inność”, jak wzrastać w poczuciu akceptacji i szacunku, jak nieść pomoc, jak być empatycznym. Wrażliwość, otwartość na drugiego człowieka, uważność to wartości nieocenione. Uczniowie i nauczyciele  wyrazili solidarność z osobami ze spectrum autyzmu, dodając kolor niebieski do ubrania lub propagując logo „niebieski dla autyzmu”.