Sukces „Pikniku na Jesiennej”

Po kilku latach przerwy wróciliśmy do organizacji rodzinnego „Pikniku na Jesiennej”. Tegoroczny festyn odbył się 6 czerwca 2023 r. i stał się wielkim sukcesem SP 8.
Głównym celem przedsięwzięcia była aktywizacja dzieci i młodzieży, popularyzacja sportu i zdrowego trybu życia oraz szerzenie idei wolontariatu. Do jego organizacji włączyła się cała społeczność szkolna, rodzice, harcerze i kilka instytucji zewnętrznych. Można było zobaczyć pokaz szkolnych talentów, wziąć udział w eko-warsztatach plastycznych, wykonać kilka ostrosłupów długopisami 3D, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy czy podpatrzyć styl profesjonalnych treserów psów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się zaplecze kulinarne przygotowane przez szkolną stołówkę. Na równi z bigosem konkurowały przekąski przygotowane przez uczniów w konkursie „Szkolnego Master Chefa” i słodkości upieczone przez rodziców na konkurs „Ciasto na ósemkę”. Hitem dla najmłodszych dzieci okazały się gry podwórkowe, dmuchana zjeżdżalnia i malowanie twarzy. Na boisku rozegrał się mecz uczniowie kontra rodzice, a na korytarzach szkolnych gra terenowa w stylu escape roomu. Dzięki życzliwości policji i straży pożarnej dzieci mogły porozmawiać z przedstawicielami tych służb i zobaczyć wnętrza samochodów, które na co dzień wykorzystywane są w pracy.
Ogromne podziękowania należą się osobom zaangażowanym w każdą, nawet najmniejszą czynność usprawniającą organizację i przebieg „Pikniku na Jesiennej”. Dziękujemy Wam Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele! Wspaniale jest z Wami współpracować!

Zdjęcia z pikniku