Jasełka Szkolne - 22 grudnia 2023

Dzisiejszy dzień w naszej szkole był  wyjątkowy. Uczniowie z wychowawcami spotkali się na wigiliach klasowych łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia i śpiewając kolędy.

W atmosferę Bożego Narodzenia wprowadziły nas również szkolne jasełka. Najpierw wystąpiły taneczne anioły potem pojawiła się Święta Rodzina.  Pasterzy zbudziły przedszkolaki śpiewając kolędę - „Wśród nocnej ciszy”.  Poezja przeplatana przepięknymi kolędami  i pastorałkami w wykonaniu laureatów szkolnego konkursu „Zaśpiewaj kolędę Jezuskowi” otworzyła nas na refleksję nad wcieleniem Bożego Syna. Nie zabrakło również życzeń i kolędy w języku cerkiewnosłowiańskim. Nasi goście ks. Adam Szot proboszcz parafii NSJ, ks.Anatol Konach proboszcz parafii Hagia Sophia,  oraz p. dyr. Mariola Toczydłowska złożyli całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne.

Ten wyjątkowy dzień był okazją do ogłoszenia wyników szkolnych konkursów Bożonarodzeniowych. Klasy II-III wzięły udział w konkursie wiedzy „Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”. Klasy IV-VIIII zaprezentowały talenty muzyczne w konkursie „Zaśpiewaj kolędę Jezuskowi” oraz talenty plastyczne w „Szkolnym konkursie na najładniejszą szopkę Betlejemską”. Wszystkim laureatom gratulujemy.