Edukacja przyrodnicza inaczej

4 stycznia 2024 r. uczniowie klas pierwszych mieli możliwość poznania tajników świata przyrody. W laboratorium Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku pierwszaki zamieniły się w prawdziwych chemików. Pod fachowym okiem pracownika wydziału   samodzielnie przeprowadzały ciekawe eksperymenty.Ależ było emocji i wrażeń!!! Dzieci zobaczyły także dużo wspaniałych eksponatów zwierzęcych w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Profesora Andrzeja Myrchy. Podziwiały piękno i realistyczny wygląd zwierząt oraz wzbudziły ciekawość wobec różnych form życia na ziemi. Zainteresowały się zwierzętami w terrariach oraz zbiorami minerałów. Na koniec zajęć uczniowie udali się do jednej z auli uczelni. Poczuli się jak prawdziwi studenci i sprawdzili, czy w przyszłości będzie im wygodnie robić notatki.  Jednogłośnie uznały, że tak!!