Dzień Papieski

XXIII Dzień Papieski jest okazją do pochylenia się po raz kolejny nad nauczaniem św. Jana Pawła II. Papieża Polaka, humanisty, obrońcy życia, wielkiego autorytetu moralnego, świadka Chrystusa. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym poświęconym osobie i nauczaniu papieża.  Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z okazji Dnia Papieskiego zorganizowali szkolną akcję charytatywną - „Papieskie kremówki” . Przygotowali zakładki do książek,  na których umieścili cytaty pochodzące z nauczania papieża św. Jana Pawła II. Zebraliśmy środki, które zostaną przeznaczone na „Adopcję Serca” - pokrycie nauki dziecka z Kamerunu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji. Dziękujemy również piekarni - Rozwadowscy - za przepyszne kremóweczki.