Budki lęgowe dla ptaków

Nasza szkoła przystąpiła do akcji na rzecz ochrony ptaków zamieszkujących teren Białegostoku „Budki lęgowe dla ptaków” organizowanej przez Departament Ochrony Środowiska za pośrednictwem Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Otrzymaliśmy jedną budkę lęgową, która na początku marca została umieszczona, zgodnie z załączoną instrukcją, na jednym z drzew za halą sportową. Akcja ma na celu ochronę ptaków poprzez przygotowanie im miejsca do gniazdowania, co może zwiększyć liczebność wielu gatunków tzw. dziuplaków wtórnych, które nie potrafią same wykuć sobie dziupli i korzystają z dziupli naturalnych lub wcześniej wydłubanych przez inne gatunki. W naszej budce mogą zamieszkać: sikory, wróble, mazurki, pleszki, kowaliki, muchołówki. Z niecierpliwością czekamy na ptasich lokatorów.