W drodze do Betlejem….

Szelest łamanego białego opłatka, z serca płynące życzenia, odgłosy kolęd śpiewanych dziecięcymi głosikami, to przecież Święta Bożego Narodzenia. Na szkolnych korytarzach pojawiły się przepiękne szopki, z czuwającym Józefem i zatroskaną Maryją, malutki Jezus w żłóbku, zastępy aniołów, pasterze i Trzej  Królowie. Są to prace naszych uczniów wykonane na szkolny konkurs plastyczny na najładniejszą szopkę betlejemską.

Zwieńczeniem tego Świątecznego dnia w naszej szkole są Jasełka.  Na nowo przebyliśmy drogę do Betlejem. Zostawiliśmy na drugim planie: bogactwo, sławę, urodę, karierę, a przede wszystkim wszechobecną pychę. Przypomnieliśmy sobie o pokorze, przyjaźni, nadziei i miłości. Laureaci szkolnego konkursu „Zaśpiewajmy kolędę Jezuskowi”  oraz nasze słodkie przedszkolaki z grupy 0b, a właściwie to były aniołki, wesoły diabełek, pastuszkowie i królowie zaśpiewali przepiękne kolędy.  

Pani dyrektor Mariola Toczydłowska oraz ks. Adam Niemczynowicz złożyli wszystkim serdeczne świąteczne życzenia.

Szkoła Podstawowa nr 8
im. Świętego Kazimierza Królewicza
w Białymstoku

Powrót na początek strony