Świąteczne warsztaty

W dniach 12 i 14 grudnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach, na których własnoręcznie wykonywali świece świąteczne z wosku plastycznego. Warsztaty prowadziły Panie z Ogrodu Terapeutycznego w Dzięciołówce, które mają bogate doświadczenie w prowadzeniu zajęć rozwijających zainteresowania oraz zajęć opiekuńczych i terapeutycznych. Dzieci pod czujnym okiem opiekunów za pomocą foremek wyciskały w wosku wybrane kształty świec, następnie ozdabiały według własnego pomysłu. Wiele radości sprawiło dzieciom samodzielne ugniatanie, formowanie i modelowanie wosku, z którego powstawały świece w kształcie bałwanków, aniołków jak też innych postaci nawiązujących do zbliżających się świąt. Własnoręcznie wykonane świece będą cennym świątecznym upominkiem dla najbliższych.