Pomagamy Ukrainie

Zbieramy  dary dla Ukrainy!
punkt zbiórki w SP 8

Nasza szkoła włącza się do akcji pomocy osobom uciekającym przed wojną trwającą na Ukrainie.

Od poniedziałku 28 lutego zbieramy najpotrzebniejsze dary, które zostaną przekazane  potrzebującym. Każda pomoc jest ważna!!

Lista produktów do zbiorek rzeczowych i żywnościowych:

• nowe koce i śpiwory, karimaty
  • latarki
  • powerbanki

Środki opatrunkowe i medyczne

Szczególnie potrzebne: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, bandaże elastyczne, sól fizjologiczna, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, woda utleniona lub oktanisept, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkiwe (w tabletkach, czopkach i syropach), węgiel, witamina d,c, cynk, witamina, tabletki do ssania od bólu gardła, spray do nosa od kataru, maść bepanten, altacet, fastum, tribiotyk, rywanol.

Żywność długoterminowa

Szczególnie potrzebne: dania i zupki ekspresowe/typu instant do zalewania wrzątkiem, batony energetyczne, czekolady, kisiele/budynie typu gorący kubek, konserwy/puszki/słoiki z gotowymi daniami typu bigos, fasolka po bretońsku, kapuśniak z kiełbaską, grochówka żołnierska, pulpety w sosie, flaki oraz suche produkty: cukier, kasze, makarony, maki, kawa, woda, herbata, oleje.

Środki higieniczno-chemiczne

podpaski, pieluchy, szampony, żele i mydła, papier toaletowy, środki piorące, chusteczki nawilżone dezynfekcyjne.

Żywność dla dzieci

Szczególnie potrzebne: kaszki, mleko, soczki, dania gotowe w słoiczkach, chrupki do mleka.

WAŻNE! Nie zbieramy odzieży i obuwia!

Dary należy przynosić do holu Szkoły Podstawowej nr 8 (wejście od ul. Jesiennej) w godzinach 8.00-18.00

Dyrekcja SP8