MINI OLIMPIJKA-ZAWODY SPORTOWE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

Od wielu lat w naszej szkole organizowane są zawody sportowe dzieci przedszkolnych tzw. „Mini Olimpijka”. W tym roku odbyły się one 24 lutego 2022 r.  Zostały zorganizowane przez p. Jolantę Suchaczewską i p. Bożenę Szuchalską. W zawodach uczestniczyły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 8, Przedszkola Samorządowego nr 5, nr 31, nr 45. Dzieci uczestniczące w „Mini – Olimpijce” powitała wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 8  p. Beata Rutkowska.
    Po oficjalnym rozpoczęciu odbyła się rozgrzewka, którą przeprowadzili uczniowie klasy VII a. Następnie przeprowadzone zostały konkurencje „Mini - Olimpijki”. Startującym kibicowali koledzy i koleżanki z przedszkoli oraz szkoły, którzy przybyli razem z nimi.  Nie zabrakło też konkurencji dla nauczycieli. Najszybsze były dzieci z  Przedszkola Samorządowego nr 31. Po zawodach odbył się pokaz piłki ręcznej w wykonaniu uczniów klasy VIIa.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zawodów udekorowani zostali medalami, a przedstawiciele grup otrzymali puchary oraz nagrody.

Zdjęcia z olimpijki znajdują się w galerii.